USG Poznań

Na czym polega badanie USG?

Ultrasonografia (USG) to badanie, które pozwala w sposób bezinwazyjny na zbadanie narządów oraz tkanek za pomocą fal ultradźwiękowych. Badanie umożliwia zbadanie nie tylko zbadanie wielkości i kształtu narządów, ale także ich położenia względem siebie.

USG – przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do badania USG jest obecność otwartych ran części miękkich, otwartych infekcji oraz oparzeń w polu badania.

Badanie USG jest niezwykle bezpieczne, a także szybkie i bezbolesne, dzięki czemu można je przeprowadzić u każdego pacjenta, także u dzieci i noworodków.

USG z funkcją Dopplera

Dzięki USG z funkcją Dopplera możemy badać stan naczyń krwionośnych – tętnic i żył – i przepływ krwi, co pozwala na wykrycie chorób krążenia. Badanie dopplerowskie umożliwia również wykrywanie guzów nowotworowych, gdyż są one silnie ukrwione.

Cennik badań USG

Ceny badań USG zaczynają się od 120 złotych w przypadku badania jamy brzusznej (USG brzucha), tarczycy i innych tkanek miękkich, 150 złotych w przypadku badań USG Doppler tętnic i żył oraz od 200 złotych przy badaniach stawów – w tym USG kolana.

Pełną ofertę wraz z cenami znajdą Państwo na stronie cennik badań USG.

Cennik badań USG Poznań

Ultrasonograf Alpinion E-CUBE 9

Najnowszej generacji aparat USG firmy Alpinion Medical Systems E-CUBE 9  gwarantuje niezwykle dokładny obraz badanego narządu. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszych radiologów jest gwarancją dobrze i starannie przeprowadzonego badania.

Nasz ultrasonograf charakteryzuje się unikalną technologią redukcji szumów oraz wzmacnianiem granic między strukturami tkanek i narządów. Umożliwia obrazowanie 3D/4D z funkcją Live HQ, a także z USG z funkcją Doppler.

Badanie USG Poznań

Jak umówić się na badanie USG?

Jak ustalić termin badania?

Aby umówić się na wizytę należy zadzwonić pod numer 61 627 07 07, bądź osobiście w naszej placówce w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 77A (2 piętro). Do rejestracji niezbędny jest dokument tożsamości. Istnieje możliwość rejestracji poprzez email.

Czy jest niezbędne skierowanie na badanie?

Badanie USG nie wymaga skierowania.

Jaką dokumentację medyczną zabrać?

Na badanie należy zgłosić się z wcześniejszą dokumentacją medyczną badanej okolicy. Prosimy zabrać ze sobą wyniki poprzednich badań USG, wypisy szpitalne, zdjęcia mammograficzne – dotyczy USG piersi.

Jak odebrać wynik badania?

Wyniki badania należy odebrać osobiście, lub za pośrednictwem osoby trzeciej posiadającej upoważnienie pozostawione przez pacjenta w placówce Diagnostyki Obrazowej.

Upoważnienie do odbioru wyników badania USG dla osoby trzeciej

Aby umożliwić odebranie wyników badań osobie trzeciej, należy pobrać i wypełnić poniższe oświadczenie.

Jak przygotować się do badania?

Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej.

W dniu badania należy przyjść na czczo lub co najmniej 4-5 godzin po posiłku, nie należy pić również płynów gazowanych. W dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć Espumisan- 3 razy po 2 kapsułki oraz zachować dietę lekkostrawną.

Pacjenci przyjmujący leki powinni przyjąć leki zgodnie z zaleceniem lekarza, popijając je niegazowaną wodą.

Przygotowanie do badania USG układu moczowego.

Ocena nerek nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak do prawidłowej oceny pęcherza moczowego należy wypić co najmniej jedną godzinę przed badaniem 1-1,5 litra płynu niegazowanego. Odpowiednie przygotowanie do badania pozwala ocenić kształt, zarysy oraz grubość ścian pęcherza moczowego.

Zaufali nam